Bu gizlilik ilkeleri WEBRANO İnternet Teknolojileri ve Entegre Bina Kontrol Sistemleri tarafından (WEBRANO olarak anılacak), WEBRANO’nun gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler webrano.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir.
IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır.
Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen tüm bilgiler belirtmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. Istatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır. Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. www.webrano.com adlı web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden kesinlikle sorumlu değildir.
Güvenlik: Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;
1- SSL Güvenlik Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankamıza iletilir.
2- Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez ve işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı göremeyiz ve bilemeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında bir sırdır.
3-Sitemiz dünya standardı olan Linux Centos 5.0 Server teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumalar yüklenmiş ve bir aksiliğe imkan vermemek için devamlı takip edilmektedir.
4- Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir. Müşteriye ait kişisel veya teslimat (adres) bilgileri kesinlikle üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Kredi kartı ile satın almak istediğiniz ürünün ödemesi belirtilen Bankalar tarafından sağlanan 3D Güvenli Sanal Pos ve 256 Bit SSL Sertifkalı sayfalarımız aracılığı ile yapılacaktır. Kişisel ve teslimat bilgileriniz tarafımızca saklanmakta fakat kredi kartı bilgileriniz güvenlik nedeniyle sistemlerimizde veya bizde hiç bir şekilde tutulmamaktadır. Bu nedenle daha sonra yapacağınız alışverişlerinizde kredi kartı bilgilerinizi yeniden belirtmeniz gerekmektedir. www.webrano.com sitesinden yapacağınız alışveriş sırasında Kişisel ve Teslimat bilgileriniz tarafımızca saklanmakta ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır. Kredi kartı bilgileriniz sadece satış işlemi için kullanılmakta ve kesinlikle tarafımızca saklanmamaktadır.