Responsive Web Tasarım Ekran çözünürlüğüne duyarlı web tasarım

Yeni Nesli Responsive Web Tasarım

Bir web sitesine farklı çözünürlüklere sahip olan cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan erişiriz. Responsive Tasarım dan önce web siteleri belirli ölçülere göre tasarlanıp bu şekilde yayınlanırdı. Bu belirlenen standart ölçü nedeniyle farklı çözünürlüklere sahip cihazların ekranında taşmalar meydana gelirdi ve ilgili yazı yada resmi görüntülemek için yakınlaşma veya sağa sola sürüklemek gerekirdi. Bu durum web sitesinin kullanımını zorlaştırıp okumayı güçleştiren yorucu ve sıkıcı bir iş haline gelirdi.

Responsive Web Tasarım Nedir Fiyatları

RESPONSİVE WEB TASARIM
HAKKINDA BİLGİLER VERDİK.

VİDEOMUZU İZLEYİN
BİLGİ EDİNİN

Yeni Nesli Responsive Web Tasarım

2010 yılında mobil internetin yaygınlaşmasıyla birlikte bir ihtiyaç hatta zorunluluk haline gelen Responsive Tasarım kelime anlamı olarak duyarlı tasarım demektir.

Mobil Uyumlu Sanat

Responsive tasarım ile bu sorunlar gideriliyor. Responsive Web Tasarım ile dizayn edilmiş bir web sitesine girdiğiniz de cihaz ve çözünürlüğüne duyarlı olduğundan web sitesi tarayıcınızın çözünürlüğüne göre boyutlanır. Web sitesinde bulunan elementlerin yeniden ve daha kolay okunabilir olmasını sağlayan bir web tasarım teknolojisidir Responsive Web Tasarım. Responsive tasarım teknolojideki gelişmelere paralel olarak daha da gelişti ve gelişmeye devam ediyor. Responsive tasarım kullanışlı menü yapısıyla da kullanıcılara web sitede gezinmenin kolaylığını büyük bir avantaj olarak sunuyor. Örneğin kullanıcı bir ikon yardımıyla açılan menüden istediğini sayfaya sıçrayabiliyor.

Kullanışl

Responsive Tasarım ve SEO

Responsive tasarımın diğer özelliği ise SEO ile ilişkilidir ve bu oldukça önemlidir. Bugün Türkiye ‘de Seo yani arama motoru optimizasyonu kelimesinin karşılığı google optimizasyonudur. İnternet kullanıcılarının % 98 ‘inden fazlası arama motoru olarak google ‘u kullanmaktadır. Bu nedenle bir web sitesi google ile uyumlu değilse ancak kartvizitten ulaşılabilir haldedir. Bunun olmasını kimse istemez. Kullanıcıların ilgili aramalarda Google ‘dan sitenize erişmesini istiyorsanız google ‘un belirttiği kriterlere göre sitenizde seo çalışması yapmanız yada yaptırmanız kaçınılmazdır. İşte bu kriterlerden biri web sitenizin mobil uyumlu yani responsive tasarıma sahip olması gerekliliğidir. Google bu konuya oldukça önem veriyor ve responsive tasarım olmayan web sitelerinin sıralamalarını düşürüyor ve yükseltmiyor. Bir web sitesi yaptıracaksınız responsive özelliklerine sahip bir tasarımı olmasına önem vermeniz gerekir. Bu maliyeti yükselten bir durum olsa da yukarıda bahsettiğimiz konular nedeniyle kaçınılmaz bir zorunluluktur. Halihazırda bir SEO çalışması yapıyorsanız SEO Hosting paketlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Responsive Tasarım ve Google Etkisi

Responsive Olmayan Site

  • Kazanç
  • Kayıp

Responsive Site

  • Kazanç
  • Kayıp

% 100 RESPONSİVE WEB TASARIM

yenilikçi anlayış ve stabil web tasarım çözümleri
Güvenli Yazılım
Güncellenebilir ve güvenli bir yazılıma sahip olursunuz.
Responsive Tasarım
Siteniz mobil uyumlu hazırlanır. Masaüstü tablet ve ceplerden sorunsuz görüntülenir.
Veri Tabanı
Siteniz veritabanı optimizasyonu yapılarak daha hızlı çalışması planlanır.
Sorunsuz Bakım
Planladığınız isteklerinizi istediğiniz zaman ekleriz. Yeni site gerekmez.
7/24 Danışmanlık
Seo çalışmamız sürecinde ücretsiz danışmanlık hizmeti alırsınız.
Yazılım ekibimiz sizi destekler
Yıllar sonra bile basit sorunlarınız için ek ücret talep etmeyiz.

Yeni Siteniz SEO Uyumlu Olsun !

SEO yani arama motoru optimizasyonu hizmeti web sitelerinizi hazırlarken düşündüğümüz en önemli özelliklerden birisidir. Bir web sitesi hazırlanırken müşterinin bugün yada ileride oluşacak ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda olmalıdır. Bir web sitesi teknolojide ciddi değişiklikler olmadığı sürece yenilenebilir, güncelleştirilebilir ve güvenliği sağlanabilir olmalıdır. Aynı zamanda bir web sitesi yapılırken web tasarım aşamasında SEO yani arama motoru optimizasyonuna uygun olarak hazırlanmalıdır. Aksi bir durumda bu web sitesinin ileride yenilenmesi gerekebilecektir. Bu maliyeti arttıran en önemli kalemlerden biridir. Web sitelerinizin Google Optimizasyon kriterlerine uygun olarak hazırlandığından emin olmadan bu işi kimseye yaptırmamanızı öneriyoruz. Bir web sitesi yaptıracaksınız bize danışabilirsiniz. Bize yaptırıp yaptırmamanızın hiç önemi yok. Başarılı girişimcilere destek olmak en büyük arzumuz.

Arama Motoru Kullananlar
98%

İlk Sayfaya Yönlenenler
95%

Reklamlara Yönlenenler
5%

Diğer Sayfalara Yönlenenler
5%

SORULARINIZ MI VAR

web tasarım çözümleri

Bir Web Tasarım ihtiyacınız ve sorularınız varsa bizi arayabilirsiniz. İsteklerinize uygun en doğru tercihi yapabilmeniz için sorularınızı yanıtlayalım. Hem bütçenizden tasarruf hem kalıcı çözümler sunalım.