Lütfen Bekleyiniz
Yükleniyor

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

SEO kelimesi İngilizce kaynaklı bir kelime olup ''search engine optimization'' yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motoru optimizasyonu site içinde ve site dışında yapılan arama motorlarında yapılan aramalarda ziyaretçi çekmeyi ve sitenin üst sıralarda görülmesini sağlayan olumlu bir süreçtir. Arama motoru optimizasyonu ile sitede yapılan değişiklikler ve güncellemeler ile ayrıca sitenin konusuna uygun yazılan içeriklerle arama motorlarında çıkan arama sonuçlarında sitenin ilk sıralara çıkarılması sağlanır. Yapılan araştırmalar arama sonuçlarında ilk sayfada %95 oranında ziyaretçiler aradığını bulmakta, ancak %5 oranında ki ziyaretçi 2 'nci veya diğer sayfaları ziyaret etmektedir.

Arama motoru optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu yaptırmak bir siteye ciddi ölçüde müşteri sağlayacak, artan ziyaretçi ile kazancınızın da artmasını sağlayacaktır. Optimizasyon çalışmaları yalnızca bir kereye mahsus yapılan bir çalışma olmamakta tam tersine süreklilik gerektiren bir hizmettir. Süreklilik gerektirmesinin en önemli nedeni Google ve diğer arama motorlarının sürekli algoritmalarını geliştirmesi ve değiştirmesidir. Diğer bie nedeni ise her geçen gün birçok web sitesinin açılmasıdır. Bu yüzden web sitesinin ilk sırada konumlanması teknik işlemlerin sona ereceği anlamına gelmemektedir. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile ilgili yapılan sözleşmelerde genellikle yıllık olarak yapılmaktadır. Bir siteye optimizasyon çalışmalarına başlandığı andan itibaren izlenen süreç şu şekilde olmaktadır; öncelikle sitenin arama motorlarındaki konumuna bakılır.

Daha sonra sitenin sektörel durumu, tasarımı, içerik yapısı incelenir ve sitenin eksik görülen ya da hatalı olan yerleri tamamlanarak site arama motorlarına daha uyumlu bir hale getirilir. Sitenin her gün belirlenen anahtar kelimelerde arama motorlarında kaçıncı sıralarda yer aldığı takip edilir. Birçok arama motorlarına kaydı yapılarak sitenin daha da güçlenmesi sağlanır. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarına bu konuda uzman kişilerle başlamak en doğru harekettir. Etik kurallara aykırı davranılması durumunda sitenin arama motoru indexlerinden çıkarılması da söz konusu olmaktadır. Optimizasyon çalışmaları siteye yarar sağlayacağı gibi unutulmamalıdır ki yanlış yapıldığında zarar da verebilmektedir. Arama motoru optimizasyonu ile arama motorlarında ilk sıralarda konumlanmak siteye ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen ziyaretçilerin gelmesini sağlar. Müşteriye ve hedef kitleye hitap etmenin en ekonomik ve en kısa yolu internette bulunabilirliğinizi artırmaktır. Buna bağlı olarak satış oranlarının da artmasını sağlar. Web sitelerine yapılan optimizasyon çalışmaları öncesiyle sonrası arasında gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır.

SEO

SEO

Markanızı, satışınızı ve iletişiminizi güçlendirecek reklamlara ihtiyacınız var. Seo kelimesi, İngilizce olarak "Search Engine Optimization'' bilinen kelimelerinin baş harflerinin kullanılarak kısaltılmış halidir. Türkçe ''arama motoru optimizasyonu'' olarak bilinmektedir. Eskisi gibi bir web sitesine sahip olmak çok fazla önemli olmamakta. Çünkü günümüzde her türlü konu da sayılamayacak kadar çok site var. Önemli olan arama motorlarında sizin için önemli kelimelerde aranıldığında sitenin kaçıncı sırada olduğudur. Artık çoğu insan web sitelerinin isimlerini ezberlemek yerine aradığı şeyi arama motorlarına yazarak karşısına çıkan ilk sitelere tıklamayı tercih etmektedir. Yapılan çoğu araştırmada internet kullanıcıları genellikle bir şey aradıklarında arama motorlarında ilk sayfada ve ilk beş sırada olan siteleri ziyaret etmektedirler.

İşte bu noktada seo çalışmaları bir site için çok önem kazanmaktadır.Seo çalışmalarının en önemli amacı, web sitelerinin belirlenen hedef kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkarılması ve bunun sonucunda da siteyi belli bir kitleye tanıtmaktır. Siteye seo çalışmaları yapılmasına karar verildiğinde bu çalışmaları seo alanında uzmanlaşmış, kurumsal kimliğe sahip ciddi kuruluşlar ile çalışmak daha doğru olacaktır. Seo çalışması genel hatları ile site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi çalışmalarda kod, meta-tagları, image tagları, içerik, keyword densityleri dikkate alınır. Site dışı çalışmaları ise link building, social bookmarkingi kapsar. Arama motoru optimizasyonu alanında çalışmalar yapmak kişi ve kuruluşlara birçok avantaj sağlamaktadır. Optimize çalışmaları sadece bir konuda değil sitenin bütününe yönelik yapılmaktadır.

Web sitenizin geliştirilmesi konusunda yönlendirmeler yapılır ve sayfada bulunan hatalar gözden geçirilir. İçerikler daha da geliştirilerek daha hatasız içerikler konulur. Belirlenen hedef kelimeler araştırılarak aranma oranlarına bakılır ve doğru kelimelere karar verilir. Bir site tasarlarken ya da yeni bir site açarken seo'ya başlamak en doğru zamandır. Çünkü optimize çalışmalarına ne kadar erken başlanırsa o kadar daha iyi sonuç alınabilir. Site en başta arama motorlarına göre daha doğru bir şekilde tasarlanabilir. Optimizasyon çalışması uzun soluklu, sürekli güncellenme isteyen ve süreklilik gereken bir çalışmadır.

 

Windows Hostinglerimiz ile kaliteyi yaşayın.Dünyaca ünlü Türkçe Plesk panelimiz ile hosting yönetimi kolayca yapabilirsiniz.Siteniz ASP, ASPX ise kalite arıyor iseniz bu hosting tam size göre.Sorunsuz Sitelerin Kapısını aralayın.

PHP siteniz var ise Linux ile dans eden panel cPanel Türkçe kontrol paneli ile hızına kalitesine bayılacaksınız.Fantastico ile tek tıklama ile onlarca site kurabilirsiniz.Sorunsuz Sitelerin Kapısını aralayın.

Yüzbinlerce site içinden nasıl olacakta ön sıralara çıkabileceğim diye merak etmeyin. Arama motoru optimizasyonu SEO konusunda tecrübeli kadrosuyla, tasarımdan domaine kadar anahtar teslimi işleri yapan firmamıza güvenebilirsiniz.

Tam hizmet online marketing şirketi olarak arama motoru optimizasyonu SEO – web tasarım - PR (Public Relations) uzmanlarından oluşan dinamik ve deneyimli ekibimizle müşterilerimize bireysel online marketing stratejileri üretmekteyiz. Google Adwords Qualified Company olarak Google Advertising Professional sertifikasına sahip elemanlardan oluşan Google Adwords / Google reklam hizmetleri ekibine sahibiz.
Hızlı menu Size Yardımcı Olur

w3 uyumlu web tasarım

Arama motoru uyumlu web tasarım

Web tasarımda bedava hosting

Web tasarımda bedava domain

Firmanızı yansıtan kurumsal web tasarım

Düşüncelerinizi yansıtan web tasarım

İnternetteki adresiniz

Web 2.0 uyumlu web tasarım

24 x 7 Teknik Destek

Sorularınız mı var ?


Web dünyasına yeni giriyor hiç birşey bilmiyor musunuz, yada aklınızda cevaplanmamış bazı sorular mı var ? Bu soruları sizler için cevaplıyoruz. Çok fazla düşünmeyin sorularınızın cevabı bir telefon kadar yakın. Yapmak istediğinizi anlatın size yolu tarif edelim. İletişim: 0312 363 96 77

Aradığınız hizmeti bulamadınız mı ?


Sitemizde internet hizmetleriyle ilgili ihtiyaçlarınızı gidermek için paketler hazırladık. Fakat buna rağmen ihtiyacınızı karşılayacak internet hizmetini sitemizde bulamadınız mı? Sıkıntı yapmayın sizlere her konuda hizmet ve danışmanlık hizmetini veriyoruz yapmanız gereken tek şey bizlere ulaşmak. İletişim: 0312 363 96 77