WordPress ile Smtp Kimlik Doğrulaması

WordPress ile Smtp Kimlik Doğrulaması

Spam mail gönderilecileri arttıkça sunucularda bulunan sitelerin yavaşlamasını etkilediği için artık bir çok hosting firması sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için Smtp Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Haliyle wordpress, joomla gibi hazır yazılımları kullananlar ise kod editlemek istemedikleri içinde bu işlemde sorun yaşıyabiliyorlar. Joomla üzerinden smtp ile mail gönderimi oldukça kolay wordpress için ise bir kaç ayar gerekiyor.
Şimdi, wordpress ile kod editlemeden yalnızca eklentileri kullanarak nasıl Smtp kimlik doğrulaması yapabileceğinizi bu makalede kısaca açıklamaya çalışılmıştır.
Öncelikle wordpress admin panelinizden eklentiler adımından Wp-Mail-Smtp ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.
Ardından admin panelimizden ayarlar bölümünde Email başlığına giriş yapıyoruz. Ayarlarımızı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi düzenleyerek kayıt ediyoruz.

Şimdi ise yine admin panelimizden eklentiler adımından Fast And Secure Contact Formu açıyoruz ve ayarları yapıyoruz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlememiz ve mail adresimizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

Custom E-mail From (optional): Mail Adresiniz

Daha sonra sayfalar bölümünden yeni sayfa ekle butonuna tıklıyoruz, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

işlemleriniz bitti smtp kimlik doğrulamalı iletişim formumuz hazırlandı.